Turniej na 117. lat AC Milan

To był wyjątkowy turniej zorganizowany z okazji 117. rocznicy powstania AC Milan!

W sobotę, 17 grudnia 2016, w hali przy ul. Czernika 1/3 spotkały się zespoły z rocznika 2008 i młodsi reprezentujące następujące zespoły: Milan Scuola Calcio Łódź, RKS Mazovia, Metalowiec Łódź, RTS Widzew Łódź, Włókniarz Łódź, SP GOKSiR Lipce Reymontowskie, MKP Boruta Zgierz oraz Warta Sieradz.

Wielka uczta i święto piłkarskie! Tak ująłbym ten wyjątkowy czas. Mnóstwo pozytywnych emocji, walka do końca, rzuty karne decydujące o kolejnych awansach. Ponadto wspaniałe i cenne nagrody czekające na zawodników, a wśród niech nagroda główna: replika piłki, którą został rozegrany ostatni finał Ligi Mistrzów mający miejsce na stadionie San Siro w Mediolanie. Cała piłkarska dramaturgia w jednym miejscu we wspaniałej przyjacielskiej atmosferze!

Dziękując za wspólną rywalizację wszystkim zespołom nie sposób wspomnieć o naszej drużynie. Młodzi zawodnicy rozpoczęli turniej mocnym akcentem pokonując drużynę Metalowca aż 5:0. Wysoka wygrana nieco uśpiła młodych Rossonerich, którzy w drugim grupowym meczu oddali pole zawodnikom Warty Sieradz przegrywając 0:2. W ostatnim meczu grupowym po raz kolejny Milaniści odnieśli zwycięstwo pokonując zespół SP GOKSiR Lipce Reymontowskie 2:0. Zajmując drugie miejsce w grupie zespół utrzymał szansę na walkę o najwyższe trofeum.

Pierwszy mecz w walce o pierwszą lokatę został rozegrany z silną drużyną RTS Widzew. Jako trener muszę przyznać, że był to najpiękniejszy i najbardziej emocjonujący mecz tego popołudnia. Zawodnicy RTS Widzew zdobywając dwie bramki mogli czuć się pewni zwycięstwa. Pewnie i wielu z naszych kibiców nie widziało możliwości wygrania spotkania. Tymczasem zawodnicy MSC Łódź pokazali że, potrafią walczyć do końca. Po stracie drugiego gola zobaczyliśmy inną drużynę. Niemożliwe stało się realne. Zawodnicy najpierw doprowadzili do remisu, który przedłużał szansę gry w rzutach karnych. I może by tak się skończyło, gdyby nie piękny rogalik z rzutu rożnego, po którym piłka znalazła się w siatce rywali. Rodzice oszaleli, trener też, a po gwizdku sami zawodnicy dali popis radości! Ależ to było piękne! Mamy finał!

Niestety w finale po raz drugi ulegliśmy drużynie Warty Sieradz 2:1. Należy jednak uczciwie zaznaczyć, że drużyna ta była najlepszą drużyną turnieju!

Dużą radością dla naszego zespołu była nagroda indywidualna przyznana przez trenerów Antoniemu, którego uznali za najlepszego bramkarza turnieju!

Wspominając turniej nie sposób pominąć rodziców! Dziękuję Wam bardzo bardzo mocno! Bez Was, bez Waszej pracy i wysiłku ten turniej nie byłby tak okazały. Wspaniałe nagrody, wspaniałe wypieki i kiełbaski, doskonała współpraca organizacyjna to WASZE dzieło! Jako trener jestem dumny, że mogę z Wami pracować!

Rywalizację turniejową i świętowanie 117. rocznicy urodzin zakończyliśmy przy wspólnym stole jedzą pyszną włoską pizzę popijając lemoniadą 🙂

Forza Milan!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*